logo opi     
 
 
 
               
       
radíme
 


Zopár rád
Čo znamená, ak máte
Základná starostlivosť

     Dámu prezradia pekné nechty a ruky

Pekne upravené nechty sú ozdobou každej ruky, treba im však dopriať vhodnú starostlivosť, pretože sú vystavené rôznym nepriaznivým vplyvom. Asi žiadna žena netúži mať ruky drsné, vysušené, nechty polámané, so zádermi a nepestované. Práve na to, aby také neboli. ponúkam zopár trikov.

Krémovanie a vyživovanie
Podľa odborníkov je najvhodnejším krémom na vyživovanie pokožky na rukách vazelína. Tá však nie je vždy najpraktickejším riešením, lebo je veľmi mastná a kým sa vstrebe, človek umastí všetko, čoho sa dotkne. Cez deň by sme si preto mali zvoliť bežný krém na ruky -dnes už je ponuka krémov na ruky veľká. Ak sa chcete zamerať na zmäkčenie pokožky, tak si vyberte krém s bambuckým maslom. Krémovať by sme sa mali po každom umytí rúk, preto si noste krém stále so sebou alebo majte jeden doma, jeden v práci a jeden v aute.
Na noc si môžeme ruky natrieť aj vazelínou. Pre lepší účinok odporúčam nakrémovať ruky a natiahnuť si na ne špeciálne bavlnené rukavičky.

Strihanie nechtovej kožtičky
V tomto smere sa odborníci výnimočne zhodujú - kožtičku okolo nechtového lôžka nikdy nezastrihávajte. Zastrihávaná kožtička má totiž tendenciu vyrásť ešte väčšia, nehovoriac o tom, že lôžko je bez nej nechránené, takže baktérie majú voľnú cestu a často sa bolestivo zapáli. Namiesto toho použite zmäkčovač nechtovej kože a jemne si ju zatlačte k lôžku.

Manikúra každý týždeň
Skúsení radia, aby sme si navykli aspoň raz za týždeň sa o svoje nechty starať - ostrihať, vytvarovať nechty, zatlačiť nechtovú kožtičku a prípadne ich aj nalakovať vyživujúcim priesvitným lakom.

Nechty odrážajú, čo zjete
Na nechtoch sa prejavuje aj zloženie stravy. Ak nie sú v poriadku, musíte sa zamyslieť nad tým, čo konzumujete. Pre zdravé nechty je nevyhnutný dostatočný prísun vitamínov a minerálov.

<< Strana 3 / 3